Održana sjednica Upravnog odbora

Odgađa se Primorski Rally zbog najave lošeg vremena!
23 rujna, 2019
Obavijest članovima i prijateljima Kluba
12 ožujka, 2021

Održana sjednica Upravnog odbora

Poštovani članovi Oldtimer kluba Rijeka,

Na početku nove 2021. godine u ime Kluba želimo Vam puno zdravlja, sreće i osobnog uspjeha, u očekivanju što skorijeg povratka na „staro normalno“ stanje.

Iz objektivnih i subjektivnih razloga, od kojih ne bježimo, aktivnosti Kluba posljednjih godina nisu bile na razini tradicije i ugleda Kluba, te je u njima sudjelovao sve manji broj članova. Prošle godine je, uslijed pandemije koronavirusa došlo gotovo do potpunog zastoja aktivnosti, te nije bilo moguće održati ni redovite manifestacije oldtimer rally-a u skladu s planiranim programom. Zbog mjera Nacionalnog stožera auto rally je odgođen i objedinjen s moto rally-em, ali odaziv nije bio zadovoljavajući. U opisanim okolnostima dio članova nije produžio članstvo, odnosno nije uplatio članarinu za 2020. godinu.

Pored navedenog, predsjednik Kluba g. Mišo Rukavina zbog bolesti, a sada i bolničkog liječenja, nije u mogućnosti dalje voditi klub. Sukladno odredbama Statuta, predsjednika u slučaju spriječenosti zamjenjuje tajnica, ali s obzirom na duže razdoblje spriječenosti, za redovito djelovanje kluba potrebno je izabrati novog predsjednika.

Slijedom navedenog, Upravni odbor Oldtimer kluba Rijeka je 25. siječnja 2021. godine održao sjednicu koju je u odsutnosti predsjednika vodio zamjenik predsjednika Upravnog odbora Marino Radan. Sjednici su bili nazočni i članovi Upravnog odbora Denis Sablić, Darko Krpan i opunomoćenik Davorina Sovića –  Marinko Slavuj. Na sjednici su doneseni sljedeći zaključci:

  • Pokreće se postupak sazivanja izvanredne sjednice Skupštine kluba, na kojoj će se izabrati novi predsjednik Kluba. Sukladno Statutu kluba, predsjednik se bira tajnim glasovanjem, a o mjestu održavanja sjednice ćemo Vas naknadno obavijestiti.
  • Za predsjednika Kluba Upravni odbor predlaže g. Marina Radana, a prijedlog drugog kandidata može dati i natpolovična većina članova Kluba;
  • Budući da je predsjednik Kluba po funkciji član Upravnog odbora, za slučaj izbora g. Radana za predsjednika Kluba, za novog člana Upravnog odbora se predlaže g. Marinko Slavuj;
  • Iznos upisnine za nove članove kluba smanjuje se sa 300,00 kuna na 100,00 kuna, sa ciljem poticanja novog učlanjivanja;
  • Raniji članovi, koji nisu uplatili članarinu za 2020. godinu, mogu produžiti članstvo uplatom članarine za 2021. godinu u iznosu od 200,00 kuna, bez plaćanja upisnine;
  • Revidirat će se evidencija članova Kluba i njihovih vozila;
  • Obnovit će se i unaprijediti web stranice Kluba, te poboljšati informiranje članova i promocija Kluba putem e-maila, Interneta i društvenih mreža;
  • Za održavanje u 2021. godini će se prijaviti redovite manifestacije, a njihova realizacija će, osim razvoja situacije s pandemijom koronavirusa, ovisiti i o angažmanu rukovodstva i uključivanju članova Kluba;
  • obljetnica Kluba će se prigodno obilježiti sukladno financijskim mogućnostima i ovisno o okolnostima pandemije koronavirusa.

Budući da u radu Skupštine mogu sudjelovati samo redoviti članovi Kluba, u cilju održavanja izvanredne sjednice Skupštine i nastavka djelovanja Kluba, molimo Vas da produžite svoje članstvo u Klubu. Članarinu za 2021. godinu u iznosu od 200,00 kuna možete uplatiti u prostorijama Kluba u Verdijevoj 11/II svake srijede od 18:00 do 20:00 sati, ili uplatom na račun Kluba broj (IBAN) HR1923400091110988611, poziv na broj: OIB – 2021. Uplata članarine bit će moguća i na izvanrednoj sjednici Skupštine.

Poziv za sjednicu poslat će se članovima e-mailom, te objaviti na web stranici i Facebook profilu kluba.

Nakon sjednice i provedenih izbora, novo rukovodstvo će odmah započeti aktivnosti na pripremi programa i ostvarenju ciljeva iz gore navedenih zaključaka, o čemu ćemo Vas redovito izvješćivati.

U očekivanju da ćemo zajedničkim radom obnoviti i poboljšati aktivnosti i ugled našeg Kluba, srdačno Vas pozdravljamo !

 

Dopis članovima, Rijeka 19.02.2021. (PDF)